Accounting Senior (Romania)

Moore Stephens KSC este în căutarea unui Contabil Senior pentru biroul de la București.

Responsabilități:
  • Realizare în timp util a rapoartelor pentru clienți, lunar, trimestrial și anual;
  • Verificarea corectitudinii realizării evidenței contabile de către juniori;
  • Oferirea unui suport tehnic și consultativ pentru managementul companiilor-clienți;
  • Revizuirea și recomandarea de modificări pentru îmbunătățirea procedurilor de contabilitate;
  • Participarea activă la stabilirea obiectivelor în cadrul departamentului financiar;
  • Asigurarea că toate termenele financiare, statutare și de raportare sunt îndeplinite;
  • Planificarea, delegarea și evaluarea sarcinilor pentru juniori;
  • Dezvoltarea și documentarea proceselor de business și procedurilor de contabilitate pentru îmbunătățirea controalelor interne.
 Cerințe:
  • Studii economice;
  • Bună cunoaștere a codului fiscal, principiile de contabilitate și informare constantă referitor la schimbările legislative;
  • Abilități avansate de comunicare;
  • Business English – nivel mediu spre avansat;
  • Certificările CECCAR/ACCA reprezintă un avantaj.
Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Oportunități de carieră în contabilitate;
  • Suport deplin pentru obținerea certificării ACCA.
Persoanele interesate sunt invitate să transmită un CV și scrisoare de intenție la adresa hr@moorestephens-ksc.ro