Accounting Associate (Romania)

Responsabilitati:

  • Responsabil de revizuirea / pregătirea tuturor documentelor contabile primare în conformitate cu reglementările locale in vigoare;
  • Pregătește înregistrările de active, pasive și cont de capital prin compilarea și analizarea informațiilor despre cont;
  • Transmite tranzacțiile financiare prin introducerea informațiilor despre cont;
  • Recomandă acțiuni financiare prin analizarea opțiunilor contabile;
  • Rezumă situația financiară actuală prin colectarea de informații;
  • Pregătirea bilanțului, declarația de profit și pierdere și alte rapoarte;
  • Pregateste declaratiile fiscale lunare, in termenele indicate;
  • Identifică riscurile specifice legate de tranzacțiile clientilor;
  • Reconcilierea conturilor din bilanț;
  • Depozitarea documentelor după procedurile de închidere.
 Cerinţe:
  • Absolvent de Administrarea Afacerilor, Contabilitate / Finante, cu o experiență de 1-2 ani în domeniul contabilității;
  • Experienta in avantajul companiilor de consultanta;
  • Bine organizat și cu bune abilitati de comunicare;
  • Buna cunoastere a limbii engleze;
  • Cunostinte excelente ale pachetului Microsoft Office.

Beneficii:
  • Salariu competitiv;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala;
  • ACCA suport;
  • Notorietate prin expunerea la un mediu de lucru multinational.
Trimiteți CV si o scrisoare de intenție la hr@moorestephens-ksc.ro citând "[name] - Account Associate" în linia de subiect. Toate aplicarile vor fi tratate cu cel mai înalt grad de discreție.

Moore Stephens KSC mulțumește tuturor candidaților pentru interesul lor. Numai cei selectați pentru un interviu vor fi contactați.