Accounting Associate (Moldova)

Responsabilitati:
  • Responsabil de revizuirea / pregătirea tuturor documentelor contabile primare în conformitate cu reglementările locale;
  • Responsabil pentru evidența lunară, înregistrarea documentelor primare (facturi, extrase de cont, rapoarte de plată în avans);
  • Responsabil pentru pregătirea corectă a bilanțului contabil , a declarațiilor de venit și a altor evidente contabile și rapoarte solicitate de catre client;
  • Verifică corectitudinea înregistrărilor de salarizare, de vânzări, registre de procurari etc .;
  • Intocmirea declaratiilor fiscale lunare, în termenele indicate;
  • Identifică riscuri specifice legate de tranzacția clientului;
  • Reconcilierea conturilor de bilanț;
  • Depozitarea documentelor după incheierea procedurilor.
 Cerinţe:
  • Aproximativ 2 ani de experiență în contabilitate;
  • Experienta intr-o companie de consultanta reprezinta un avantaj;
  • Abilitati de comunicare bine dezvoltate
  • O bună cunoaștere a limbii engleze;
  • Cunoașterea excelentă a calculatorului.

Beneficii:
  • Suport complet ACCA;
  • Expunere la client;

Candidatii interesati trebuie sa ne trimita CV-ul la hr@moorestephens-ksc.md